Kosaram
- No products in the cart.
VÉGÖSSZEG:
0 Ft
Ajánlhatunk további teát?
3000 Ft
A ceyloni fahéj tea köztudottan emésztésserkentő, étvágyjavító és gyomorerősítő hatású. Rendszeres fogyasztása aktiválja az emésztőenzimeket, így elősegítve a táplálék gyorsabb és hatékonyabb lebontását. Ezeken felül koleszterincsökkentő és antioxidáns hatását is igazolták már, valamint normalizálja a vércukorszintet, mivel segít a szervezetnek reagálni az inzulinra.
Gyakran a nők teájának is nevezik, hiszen egyszerre tisztítja és táplálja a bőrt. Felgyorsítva az anyagcserét társ lehet a fogyókúra idején. Menstruációs görcsök és fájdalmak enyhítésére kiváló a fahéj tea fogyasztása. Emellett serkenti az agyműködést, védelmet nyújthat a szívbetegségek ellen, serkenti a vastagbélműködést, vérkeringésjavító és gyógyír lehet a légúti megbetegedésekre.
Kiszerelés: 60 gr
A Földön 250-350 fahéjfaj nő, de közülük csak két faj létezik, amit fogyasztunk is - az egyik a Cinnamonum (Cinnamomum cassia), a másik pedig a Ceylon Cinnamon (Cinnamomum zeylanicum). Utóbbit Srí Lankából importálják, jóval aromásabb és több egészséges anyagot tartalmaz, mint másik említett társa. A Ceyloni fahéjfa örökzöld és akár 15 méterre is megnőhet.
A kéreg betakarításához az ültetvényeken a fákat általában 2,5-3 méter magasságig engedik nőni és legalább 2–3 évig tart, míg a fiatal növények kérgét betakaríthatják. A ceyloni fahéj esetében a kéreg világos színű és roppant törékeny, ezért a kérgeket általában egész hosszukban takarítják be. A fahéj valóban ősidők óta ismert, már Egyiptomban is használták a múmiák bebalzsamozásához, illetve a borokat is fahéjjal ízesítették. Sri Lankán a fahéjról való első említésék 1270-be nyúlnak vissza. A szigeten 1638-ban alapították a hollandok az első fahéjjal való kereskedést.
Jelentős gyulladáscsökkentő hatásainak köszönhetően a fahéj hatásosan védi a szívet és a környező artériákat. A túlzott zsíros étel fogyasztás vérrög kialakuláshoz, a méreganyagok pedig szív- és érrendszeri megbetegedéshez vezethet. A fahéj felveszi a harcot a koleszterinmel és jelentősen csökkenti annak szintjét. Gyulladáscsökkentő hatásai továbbá segítenek gyógyítani a belső szövetek gyulladásait és csökkentik a szívroham kockázatát is.
A fahéj remek kalcium-, mangán-, valamint rostforrás, ezek egyvelege pedig hatékonyan javítja a vastagbél működését. Ezek a tápanyagok az epesókhoz kötődnek és kiürítik azokat a szervezetből. Az epe eltávolításával a rostok megelőzik az epesók által okozott sérüléseket a vastagbél sejtjeiben, így csökkentik a vastagbélrák kialakulásának kockázatát. A rostok enyhítik az IBS (irritábilis bél szindróma) tüneteit, többek között a hasmenést és a székrekedést.
A fahéjról több tanulmányban is kimutatták már, hogy csökkenti a ráksejtek szaporodását. A fahéj a leukémiás és limfómás ráksejtek növekedését is lassítja, ezáltal rákmegelőző hatást tulajdonítanak neki.
A ceyloni fahéj tea elkészítése: 1 teáskanál teafüvet 2,5 dl forró vízzel leöntünk és lefedve hagyjuk ázni. Ha teáskannában készítjük, akkor 2 teáskanálnyi teafű szükséges.
Más gyógynövénnyel is kombinálható az alábbiak szerint:
Ellenjavallatok: